AndroSal®690 – nowa jakość stali | Aktualności | Salzgitter

Aktualności

AndroSal®690 – NOWA JAKOŚĆ STALI O ROZSZERZONYCH WŁAŚCIWOŚCIACH MECHANICZNYCH

Dodano: 17.02.2020

AndroSal®690 – nowa jakość stali o rozszerzonych właściwościach mechanicznych
W odniesieniu do stali formowanych na zimno o maksymalnej wytrzymałości i jednorodności przy dużym naprężeniu, nasi Klienci z branży przyczep, wywrotek i dźwigów postawili wymagania, które doprowadziły do opracowania produktów z grupy AndroSal®. Tym samym AndroSal®690 doskonale łączy właściwości przetwarzania stali ze szczególnie wyrafinowanym zakresem wymiarów blach (maksymalna grubość 15mm przy szerokości do 2000mm).
Sama nazwa „AndroSal®” pochodzi od łacińskiej nazwy Handroanthus Impetiginosus (Lapacho czerwone) oznaczającej gatunek drzewa pochodzącego z Ameryki Południowej, którego drewno jest jedną z najtwardszych istniejących odmian.
Optymalizacja wewnętrznych parametrów procesów w zakładzie Salzgitter Flachstahl pozwala nam obecnie zaoferować AndroSal®690 o szerszym zakresie właściwości mechanicznych.
Dla przykładu: mamy możliwość podjąć się zadania uzyskania udarności min. 27J w temperaturze -40°C oraz min. 40J w temperaturze -20°C rozszerzając w ten sposób zakres zastosowań w temperaturach krytycznych.
Ponadto udało się także zoptymalizować charakterystykę formowania w wyniku czego AndroSal®690
gwarantuje uzyskanie wymaganych (określonych) promieni formowania.

Udarność:
⦁ Min. 40J przy -20°C (NOWOŚĆ)
⦁ Min. 27J przy -40°C (NOWOŚĆ)

Promień gięcia:

⦁ 180°<10 mm min. 1,0 x grubość arkusza (NOWOŚĆ)
⦁ ≥10 mm min. 1,5 x grubość arkusza (NOWOŚĆ)

Co więcej dzięki swojemu składowi chemicznemu materiał wykazuje dobrą spawalność jak również nadaje się do cynkowania (klasa B).

Po dodatkowe informacje zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży:
Paweł Sapalski
sapalski@salzgitter.pl
tel. +48 602 439 812