Grupa Salzgitter na targach Tube Düsseldorf 2024 - Salzgitter

Aktualności

Grupa Salzgitter na targach Tube Düsseldorf 2024

Dodano: 08.05.2024

Międzynarodowy przemysł rurowy spotkał się w dniach od 15 do 19 kwietnia na Tube w Düsseldorfie, wiodących na świecie targach przemysłu rurowego. Grupa Salzgitter jest jednym z głównych wystawców od wielu lat i prezentowała się wraz ze swoimi spółkami zależnymi na około 500 metrach kwadratowych. Marka „Mannesmann” dla bezszwowych i spawanych rur stalowych po raz kolejny zajęła centralne miejsce na targach.

Frank Seinsche, odpowiedzialny za targi w Grupie Salzgitter, wyjaśnia: „Mannesmann jest uosobieniem najwyższej jakości rur stalowych na całym świecie. Nasze produkty wspierają przejście na zrównoważone rozwiązania w wielu obszarach zastosowań, czy to w powstającej infrastrukturze wodorowej, czy w e-mobilności. Oprócz firm produkcyjnych w szczególności Salzgitter Mannesmann Handel wykorzystuje targi jako idealną platformę do dialogu”.

Rury z etykietą „Mannesmann H2ready®” są certyfikowane do transportu i magazynowania wodoru i wspierają przejście na wodór jako źródło energii przyszłości. Firmy Salzgitter dostarczyły rury o dużej średnicy i rury przewodowe do głównych projektów infrastrukturalnych związanych z transformacją energetyczną, w tym Gazociągu Południowoniemieckiego, który początkowo będzie transportował gaz ziemny, a od 2030 r. wodór. Mannesmann może również zaoferować zrównoważone rozwiązania, w których zastosowanie technologii CCS (Carbon Capture and Storage)  do wychwytywania i składowania emisji CO2 wydaje się być realną opcją. W sektorze motoryzacyjnym nacisk kładziony jest na produkty dla mobilności wodorowej i akumulatorowo-elektrycznej.

Oprócz zrównoważonego rozwoju, przemysł coraz bardziej koncentruje się na bezpieczeństwie dostaw. Integracja ważnych części łańcucha wartości w ramach grupy Salzgitter w znacznym stopniu przyczynia się do odporności na kryzys naszych zakładów rurowych, a jednocześnie zapewnia im przewidywalny dostęp do niskoemisyjnej stali od własnych producentów Grupy.

Grupa Salzgitter była reprezentowana na targach Tube przez spółki Mannesmann Precision Tubes GmbH, Mannesmann Line Pipe GmbH, Mannesmann Grossrohr GmbH oraz zakład gięcia rur Salzgitter Mannesmann Grobblech GmbH. Obecna była również własna organizacja handlowa grupy Salzgitter Mannesmann Handel, która oprócz bezpośredniej sprzedaży, jest odpowiedzialna za dystrybucję produktów na całym świecie.

Grupa Salzgitter na targach Tube Düsseldorf 2024

Grupa Salzgitter na targach Tube Düsseldorf 2024