Initiative Automotive – nasza innowacja dla motoryzacji na EuroCarBody

Aktualności

Initiative Automotive – nasza innowacja dla motoryzacji na EuroCarBody

Dodano: 12.12.2023

Salzgitter AG zaprezentował Initiative Automotive w ramach wystawy towarzyszącej konferencji EuroCarBody w Bad Nauheim. Na targach Initiative Automotive uruchomiliśmy swoją nowo zaprojektowaną stronę główną, która daje klientom możliwość przegląd firm związanych z Initiative Automotive oraz ich portfolio, zawierające produkty i usługi dedykowane nowoczesnym rozwiązaniom branży motoryzacyjnej. Initiative Automotive przedstawia za pomocą realistycznego modelu samochodu rozwiązania dla poszczególnych obszarów konstrukcyjnych pojazdu. Klienci mogą również uzyskać najnowsze informacje na temat procesu transformacji SALCOS® – Salzgitter Low CO2 Steelmaking – i dowiedzieć się o przewadze stali nad aluminium w narzędziu porównawczym.

Initiative Automotive – nasza innowacja dla motoryzacji na EuroCarBody

Initiative Automotive – nasza innowacja dla motoryzacji na EuroCarBody

Czym jest Initiative Automotive

W ramach Initiative Automotive łączymy naszą wiedzę i nieustannie pracujemy nad dalszym rozwojem materiałów, procesów i usług w branży motoryzacyjnej. W ścisłej współpracy z naszymi klientami opracowujemy innowacyjne koncepcje i pomysły dla przemysłu motoryzacyjnego jutra.

Od rozwoju materiałów po niestandardowe rozwiązania komponentów – oferujemy szerokie portfolio produktów, które poprawiają wydajność w obszarach nadwozia, podwozia czy układu napędowego.

Szczególną siłą Salzgitter AG Automotive Initiative jest zdolność do realizacji złożonych rozwiązań systemowych dla specjalnych obszarów zastosowań i wymagań klientów. Nasza struktura umożliwia szybkie tworzenie zespołów projektowych obejmujących całą Grupę, w których opracowywane są rozwiązania rynkowe poprzez efektywne łączenie różnych specjalistycznych kompetencji w ścisłej współpracy z klientem.

O EuroCarBody

EuroCarBody jest najważniejszym na świecie forum dla ekspertów, którzy definiują i omawiają aktualny stan wiedzy na temat nowoczesnych konstrukcji nadwozi samochodów seryjnych. Całość skupia międzynarodową elitę inżynierów motoryzacyjnych, którzy analizują rozwój, wydajność i procesy produkcyjne nadwozi dla najnowszych modeli produkowanych na rynek europejski. W szczegółowych prezentacjach inżynierów OEM bezpośrednio zaangażowanych w rozwój, najnowsze nadwozia produkcyjne z bieżącego roku modelowego są prezentowane uczestnikom forum, nadając rytm branży jutra.

Za: Salzgitter AG