Nowa linia do obróbki cieplnej blach | Aktualności | Salzgitter

Aktualności

NOWA LINIA DO OBRÓBKI CIEPLNEJ BLACH W ZAKŁADACH ILSENBURGER GROBBLECH

Dodano: 16.04.2019

Inwestycja wartości 150 mln EUR pozwoli na produkcję ponad 200 000 ton blach rocznie, gdzie wymagana jest dodatkowa obróbka cieplna. Nowa linia jest głównym elementem projektu, na którym Salzgitter AG koncentruje działalność w zakresie ciężkich blach i pozycjonuje firmę bezpiecznie na przyszłe wymagania. Obejmuje on dwa piece paleniskowe, MultiFlex Quench®, prostownicę, oczyszczarkę strumieniową, linię konserwacyjną i stację uzdatniania wody. Uruchomienie planowane jest na wiosnę 2020 roku. 

Energooszczędna linia do obróbki cieplnej spełnia najwyższe standardy jakości i efektywności energetycznej. Dzięki wyjątkowo elastycznym procesom chłodzenia zintegrowana linia MultiFlex Quench® umożliwia produkcję szerokiej gamy produktów, w tym szczególnie wymagających gatunków blach grubych.

Gama materiałów obejmuje między innymi wysokowytrzymałe stale węglowe, stale odporne na zużycie, stale stopowe niklowe, stale do konstrukcji morskich turbin wiatrowych, gatunki stali do budowy zbiorników ciśnieniowych, a także stale do utwardzania i odpuszczania. Jest przeznaczona do arkuszy o grubości od 5 do 175 milimetrów i szerokości od 600 do 3500 milimetrów. Dla długości od 4 do 24 metrów, arkusze mają maksymalną wagę 28 ton.