SALCOS: Następny kamień milowy | www.salzgitter.pl

Aktualności

SALCOS: Następny kamień milowy

Dodano: 01.11.2023

Salzgitter AG przyznaje kontrakt na budowę pierwszego zakładu bezpośredniej redukcji żelaza. To kolejny kamień milowy projektu SALCOS.

Salzgitter AG zlecił konsorcjum Tenova Danieli i DSD Steel Group budowę zakładu bezpośredniej redukcji na terenie Salzgitter Flachstahl GmbH. Jest to największy zakład w ramach pierwszego etapu projektu SALCOS – Salzgitter Low CO2 Steel. Oferuje on zdolność produkcyjną na poziomie aż 2 milionów ton bezpośrednio zredukowanego żelaza rocznie.

Pierwszy z trzech etapów zostanie wdrożony pod koniec 2025 r. wraz z uruchomieniem zakładu bezpośredniej redukcji, elektrycznego pieca łukowego i zakładu elektrolizy do produkcji wodoru o mocy na poziomie nawet 100 MW. Finansowanie tego przedsięwzięcia jest zabezpieczone dotacjami niemieckiego rządu federalnego i kraju związkowego Dolnej Saksonii w łącznej wysokości prawie 1 mld euro, a także znacznymi środkami własnymi Grupy w wysokości ponad 1 mld euro. Salzgitter AG jest pierwszym europejskim producentem stali, który podjął decyzję inwestycyjną, zabezpieczył finansowanie i złożył kluczowe zamówienia w procesie transformacji energetycznej.

Za: STIL magazin