Ważny partner w systemie SALCOS | www.salzgitter.pl

Aktualności

Ważny partner w systemie SALCOS

Dodano: 23.03.2023

Grupa Salzgitter i Baffinland pracują wspólnie nad produkcją stali o niskim poziomie emisji CO2.

Baffinland Iron Mines Corporation (Baffinland) i Salzgitter Flachstahl GmbH – spółka zależna Salzgitter AG – intensyfikują współpracę, której efektem jest pozyskanie wysokiej jakości rudy żelaza z Nunavut, tak niezbędnej w produkcji stali o niskiej emisji CO2.

Wysokiej jakości rudy są warunkiem koniecznym do produkcji tzw. zielonej stali. Ruda żelaza Baffinland ma doskonałe właściwości chemiczne i metalurgiczne. W procesie, opracowanym przez Baffinland, ruda żelaza jest kruszona i przesiewana na miejscu. Kolejnym krokiem jest już transport bezpośredni – nie ma tutaj potrzeby jej przetwarzania czy ubogacania. Krótsze procesy to gwarancja poszanowania środowiska naturalnego!

W ramach współpracy Baffinland i Salzgitter zbadają, które strategie dostaw są najlepsze dla produkcji stali opartej na wodorze przy wykorzystaniu wspomnianej rudy żelaza. Firmy będą również pracować nad optymalizacją emisji SCOPE 3 w swoich wspólnych łańcuchach dostaw.

Brian Penney, dyrektor generalny Baffinland:

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy wspierać wieloletniego partnera w realizacji przyjaznej dla środowiska produkcji stali. Projekty takie jak SALCOS i wymagana w tym procesie wysokiej jakości ruda żelaza są kluczowe dla globalnej dekarbonizacji przemysłu stalowego. Z zadowoleniem przyjmujemy przywództwo Salzgitter w tej dziedzinie i z niecierpliwością czekamy na wkład naszej wiedzy w obsługę flagowego projektu SALCOS.

Gerd Baresch, Dyrektor Zarządzający ds. Technologii w Salzgitter, podkreślił przy okazji podpisania umowy:

– W dłuższej perspektywie, wysokiej jakości ruda żelaza zostanie wykorzystana w naszym programie transformacji SALCOS i pomoże nam zmniejszyć emisję CO2 wzdłuż łańcuchów dostaw.

Za: www.salzgitter-ag.com