XIX Kongres Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych za nami - Salzgitter

Aktualności

XIX Kongres Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych za nami

Dodano: 21.11.2022

Wspominamy XIX Kongres Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych, który w tym roku odbył się pod hasłem: „Branża konstrukcji stalowych w obliczu wojny w Ukrainie”.

Zbrojna napaść Rosji na Ukrainę zmieniła nasze postrzeganie świata. Doprowadziła również do głębokich zmian w globalnej gospodarce. Przekształceniu uległy łańcuchy dostaw i międzynarodowe sieci współpracy. Wojna za wschodnią granicą pogłębiła problemy, z którymi branża budownictwa stalowego borykała się od pewnego czasu. O zmieniających się cenach stali, problemach z transportem międzynarodowym, niedoborem pracowników i innych kłopotach naszego środowiska rozmawialiśmy w gronie specjalistów i przedstawicieli największych firm i stowarzyszeń branżowych na tegorocznym Kongresie Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych– tłumaczą organizatorzy Kongresu.

W panelu dyskusyjnym nie zabrakło głosu naszego przedstawiciela – m.in. o zielonym systemie SALCOS, etapach jego wdrażania i efektywnej redukcji CO2 w procesach produkcyjnych opowiadał Prezes Zarządu Salzgitter Manessmann Stahlhandel sp. z o.o. Janusz Cichoń.

Gościem specjalnym XIX Kongresu PIKS był Prezydent RP w latach 1995-2005 Aleksander Kwaśniewski.

Kongres odbył się 11 października 2022 r. w Centrum Konferencyjnym Holiday Inn w Józefowie pod Warszawą.

Źródło: piks.com.pl