Nowa linia pakowania kręgów w walcowni | Aktualności | Salzgitter

Aktualności

NOWA LINIA PAKOWANIA KRĘGÓW DLA NAJWYŻSZYCH STANDARDÓW

Dodano: 05.11.2019

Nowa linia pakowania kręgów została wybudowana w walcowni gorącej Salzgitter Flachstahl. Firma zleciła dostawę sprawdzonemu dostawcy systemów BWG Bergwerk und Walzwerk – Maschinenbau GmbH z Duisburga. Linia pakowania kręgów będzie dostępna w produkcji od lipca i będzie przetwarzać, pobierać próbki i pakować około 660 000 ton kręgów gorącowalcowanych rocznie.

W przeciwieństwie do istniejącej linii zainstalowanej w 1975 roku, CBL2 ma spełniać wszystkie obecne wymagania klientów – przede wszystkim przetwarzanie i zabezpieczanie kręgów o wysokiej wytrzymałości. Na przykład zastosowano nowy rodzaj taśm, który może pochłaniać większe siły rozciągające dzięki większemu przekrojowi. W systemie dwa trzpienie rozprężne i kilka rolek dociskowych zapewniają, że nawet wysokowytrzymałe gatunki i grube blachy takie jak gatunki do produkcji rur, pakowane jako kręgi będą bardzo dobrze zabezpieczone.

Dla Salzgitter Flachstahl inwestycja w nową linię stanowi znaczną poprawę niezawodności pracy i procesu w obszarze logistyki kręgów gorącowalcowanych.