Za nami jubileuszowy Kongres PIKS | Salzgitter.pl

Aktualności

Za nami jubileuszowy Kongres PIKS

Dodano: 24.10.2023

Kongres Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych odbył się po raz dwudziesty i tradycyjnie już był spotkaniem przedstawicieli czołowych graczy branży budownictwa stalowego. Tym samym nie mogło na nim zabraknąć naszych przedstawicieli, którymi byli Janusz Cichoń i Radosław Duda. Gościem specjalnym wydarzenia był profesor Marek Belka.

Za nami jubileuszowy Kongres PIKS

 

Wszystkich przybyłych do Józefowa pod Warszawą, w gościnnych progach Holiday Inn Resort, powitał prezes Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych Zbigniew Barłóg. Wśród zebranych obecni byli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Klimatu i Środowiska w osobach Anny Pogorzelskiej-Fuz (zastępcy Dyrektora Departamentu Energii Jądrowej) i Andrzeja Sidło (doradcy w Departamencie Energii Jądrowej) czy reprezentanci branży przetwórstwa stali z Niemiec (Deutscher Stahlbau-Verband DSTV e.V.) i Czech (Česká asociace ocelových konstrukcí).

Wystąpienia w merytorycznej części Kongresu orbitowały wokół tematów związanych z transformacją energetyczną w branży, ekologicznych źródeł energii (w tym tych, pochodzących z energii jądrowej czy wiatrowej).

Panel dyskusyjny był z kolei doskonałą okazją do wymiany spostrzeżeń odnośnie do aktualnych i przyszłych wyzwań branży budownictwa stalowego.

Zebrani wysłuchali także wystąpienia gościa specjalnego XX Kongresu Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych profesora Marka Belki, który podzielił się swoimi przemyśleniami na temat rozwoju gospodarki krajowej, także w szerszej, światowej perspektywie aktualnej sytuacji geopolitycznej.

Pierwszą część kongresu zamknęło spotkanie z gośćmi z Czech – przedstawicielami ČAOK (Česká asociace ocelových konstrukcí).

Wieczorna, uroczysta gala przyniosła ze sobą m.in. wręczenie Certyfikatów Producenta i Współproducenta Konstrukcji Stalowych, tegorocznej nagrody konkursu „Konstrukcja Stalowa – Realizacja Roku”, która trafiła do ZEKON sp. z o.o. za wspaniałą realizację Bauhaus-Archiv / Museum für Gestaltung w Berlinie.

Kongres zamknął występ fortepianisty Waldemara Malickiego. Wydarzenie miało miejsce 10 października.

Za nami jubileuszowy Kongres PIKS

Źródło: piks.com.pl